Miks valida moodulkorsten Tonast

TONA KORSTEN

 

125 aastat kogemust ja tootearendust ning Made in Germany on just need märksõnad mis kõnetavad ka kõige nõudlikumat klienti. Kõik korstnad täidavad ühist eesmärki, juhtida hoonest välja kütteprotsessil tekkivad heitgaasid, kuid erinevus ilmneb just kvaliteedis ja ohutuses.

Kvaliteet ja 125 aastat kogemust on need märksõnad, mis peaksid ka kõige nõudlikuma kliendi tähelepanu püüdma.

 

Turult võib leida väga erineva koostekvaliteediga moodulkorstnaid. Võid aga kindel olla, et valides TONA saad kontrollitud Saksa tippkvaliteediga moodulkorstna ja seda koos kõikide kehtivate sertifikaatidega. Tona moodulkorsten vastab ka kõige rangeimatele ohutusnõudmistele.

TONA High Tech
keraamilise suitsulõõri eelised

 

 • Suitsulõõri pikkus 500mm = ainult üks
  ühendus meetri kohta / vähem korstnasegu / kiire paigaldus.

 • Kerge kaal = kaasaegne tootmistehnoloogia / kergem käsitleda.

 • Turvaline muhvliitmik = kindel ühendus / kiire paigaldus.

 • Vastupidavam = talub suuremaid temperatuure / lekkimiskindel /
  kasutatav nii märgades kui ka kuivades tingimustes.

 • Ühendatavus = sobib ühendamiseks kõikide küttekehadega /
  ahjud, kaminad, pliidi, kerised, keskküttekolded.

TONA korstnasüsteemi tutvustus

 

TONAtec on uue põlvkonna moodulkorsten, mille tänapäevane HighTech keraamiline siselõõr on vastupidav kõikidele kütuseliikidele. Keraamilise siselõõri ühenduskohtades asetsevad muhvliitmikud, mis tagavad lekkimiskindla ühenduse. Kolmekihiline korstnasüsteem koosneb siledapinnalisest Tona High-Tech keraamilisest siselõõrist, kivivilla kihist, mis tagab korstnale ühtlase tõmbe ja kergbetoon mantelplokist.

 

TONAtec korstnasüsteem sobib ühendamiseks kõikide tahke -ja vedelküttekehadega (ahjud, kaminad, pliidid, kerised, keskküttekolded). Valides õhukanaliga korstnaploki, saab kütteseade põlemiseks õhku väljast, kasutamata toas vajaminevat õhku. Ahjud, kaminad, pliidi – nede küttekollete puhul kehtib reegel, et tulekollete ühenduste vahe peab olema minimaalselt 600 mm ning mõlemad kolded vajavad eraldi siibrit (paigaldatakse tulekolde ja korstna vahele). Ühte suitsulõõri ühendatud küttekoldeid ei ole lubatud samaaegselt kütta. Erandina tuleb välja tuua kütteseadmed nagu saunakerised jms., mille puhul väljundgaaside temperatuur on üle 400°C. Sellised kolded tuleb alati ühendada eraldi suitsulõõri.

 

Tona High-Tech moodulkorstna töötemperatuur on kuni 600°C. Üks ühendus meetri kohta tagab kokkuhoiu korstnasegult ja ajavõidu paigaldusprotsessist, seda kuni poole võrra.

 

Ilmastikule vastupidavuse tagab korstnapitsi korralik viimistlus, see kindlustab korstna pikaealisuse. Meie sortimedist leiate erinevaid tooteid, millega korstnapitsi kvaliteetselt viimistleda.

TONA High Tech keraamiline suitsulõõr

 

TONA High Tech keraamikast valmistatud suitsulõõri põhiliste eelistena võib välja tuua järgmist:

 • TONA Korstnalõõri valmistamisel kasutatud tooraine koostis ja selle mõju korstnalõõri elueale ja kvaliteedile

 • TONA Tehnoloogilised lahendused ja disain

Kasutatud toorainete koostis ja selle mõju korstnalõõri kvaliteedile

 

Tona High Tech suitsulõõri keraamika tootmiseks kasutatakse spetsiaalseid hinnalisi savisid, nende savide peamine omadus on kõrge homogeensus ehk materjal on struktuurilt ühetaoline, peeneteraline. Erinevate savi komponentide mitmekordne ja pikaajaline freesimine, lihvimine ja segamine, tagab kvaliteetse ja vähepoorse segumassi moodustumise. Savimassis kasutatakse lisandistena komponente, mis pärast paakumist, põlemisprotsessi tulemusena, annavad keraamikale juurde erilist tugevust.

 

*Paakumine on savi omadus moodustada mass, mille kaaluline veeimavus ei üle 5% ja millel ei esine üle põletuse tunnuseid. Savimaterjal tiheneb paakumisprotsessi tulemusena ja tulemuseks on kivitaoline koorik, mis omakorda tagab põletatud toote veeimavuse vähenemise minimaalsele tasemele.

 

TONA High Tech keraamika puhul saame olla kindlad, et suitsulõõrid on täiesti ühetaolised, siledapinnalised ja vähepoorsed. Tegemist on tugeva, ent samas kerge lõpptootega. Tihe ja puhas struktuur on suitsulõõri silmitsedes selgesti nähtav.

 

High Tech keraamika ühtlane ja tihe struktuur aitab neutraliseerida kondenseerumise protsessi. High Tech keraamilise toru puhul on niiskusimavus vaid 1-2 g / h.m2.

 

High Tech keraamika õhuke toru soojeneb koheselt, leevendades selliselt niiskuse tekkimist korstnasse ja takistades tugeva kondensaadi moodustumist.

 

TONA High Tech keraamikast valmistatud sile, ühtlase struktuuriga suitsutoru tagab hea vastupidavuse põlemisel tekkivatele küttejäätmetele ja suurepärase suitsu väljumise korstnast. See omakorda vähendab edaspidiseid hoolduskulusid ja suurendab lõõri vastupidavust ning eluiga.

 

TONA tehniline disain ja selle mõju korstna kvaliteedile

 

TONA High Tech suitsulõõri peamiste tehnoloogiliste eelistena saab välja tuua korstnalõõride muhvliitmik-ühendust, mis tagab tiheda ja kindla ühenduse kaudu kogu TONA moodulkorstnasüsteemi ühtse tervikuna toimimise.

 

*enamuses juhtudest tekib tuleoht just suitsulõõride ühenduskohas, mis TONA keraamilise muhvliitmiku puhul on eriti vastupidavaks disainitud.

 

TONA High Tech keraamilisel lõõril on kõigest üks liitekoht 1m kohta, see suurendab oluliselt paigalduskiirust ja vähendab ka ühenduskohtade liitmiseks kuluvat segu hulka.

 

30 aasta pikkune TONA tehasegarantii

 

Parimad toormaterjalid, kaasaegne disain ja usaldusväärsus on loonud TONA ettevõttele võimaluse anda moodulkortsendele suuremat tehasegarantiid ja seda kuni 30 aastat.

 

Soojusisolatsioon

 

Korstnasüsteem TONA tec ISOkasutab kvaliteetseid isolatsiooniplaate, mis takistavad suitsu jahutamist ja suurendavad samal ajal oluliselt tõmmet, selle tulemusena tekib Tona korstnalõõri palju vähem kondensaati ja ladestub tahma.

 

Konsulteeri ka meie spetsialistidega, kes aitavad leida just Sinu majale parima lahenduse TONA sortimendist KONTAKTID

 

TONA – KÕRGE KVALITEEDIGA UUE GENERATSIOONI MOODULKORSTNASÜSTEEM (sobib ühendamiseks: ahjud, pliidid, kaminad, keskküttekehad), TOODETUD SAKSAMAAL!

VAATA LISAKS – kasulik info korstendest!